Van’da rezidans ve apartlar denetlendi
Van Büyükşehir Belediyesi ve İpekyolu Belediyesi, kent merkezinde rezidans ve apart denetimi yaptı.
Van’da rezidans ve apartlar denetlendi

Van Büyükşehir Belediyesi ve İpekyolu Belediyesi, kent merkezinde rezidans ve apart denetimi yaptı.

Van Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı koordinasyonunda İpekyolu Belediyesi zabıta ekiplerinin de katılımıyla şehir merkezinde, rezidans ve apart dairelerde denetim yapılarak günlük kiralama yapanlara ceza verildi.

Van’da apart ve rezidans dairelerle ilgili şikayetlerin artması üzerine, ruhsat, hijyen ve uygunluk gibi konularda detaylı bir inceleme gerçekleştiren ekipler, gerekli şartlardan yoksun rezidans ve apart daire sahipleri hakkında tutanak tutarak eksiklerin yerine getirilmesi için bir hafta süre tanıdı. Denetimler sırasında internet üzerinden yayınlanan fotoğraflarlardan çok farklı olduğu tespit edilen konut sahipleri uyarılırken, günlük kiralama yapıldığı belirlenen daireler hakkında da yasal işlem yapılarak para cezası verildi.

Uygulama sırasında kaçak olarak günübirlik kiralama yaptığı belirlenen konut sahipleri hakkında yasal işlem yapıldığını ifade eden zabıta yetkilileri, emniyet birimlerinin de katılımıyla ani baskınların devam edeceğini ve gerekli şartları sağlamayan, illegal hizmet veren rezidans ve apartlar hakkında cezai işlem uygulanacağını söyledi.(ilkha)

Kategori: WAN
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-