Diyanet'ten FETÖ raporu
FETÖ'nün 40 yıllık söylemini inceleyen Diyanet İşleri Başkanlığı, "Kendi Dilinden FETÖ-Örgütlü Bir Din İstismarı" başlıklı raporunu kamuoyuyla paylaştı.
Diyanet'ten FETÖ raporu

FETÖ'nün 40 yıllık söylemini inceleyen Diyanet İşleri Başkanlığı, "Kendi Dilinden FETÖ-Örgütlü Bir Din İstismarı" başlıklı raporunu kamuoyuyla paylaştı.

Diyanet İşleri Başkanlığı (DİB) Din İşleri Yüksek Kurulu tarafından, yaklaşık bir yıldır hazırlığı süren, Fetullah Gülen'in 40 yıllık dini söyleminin incelemeye alındığı çalışma, "Kendi Dilinden FETÖ-Örgütlü Bir Din İstismarı" başlığı altında kamuoyuyla paylaşıldı.

DİB'in konferans salonunda paylaşılan raporu Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez okudu.

Gülen'in 660 saatlik bütün konuşmaları, Türkçe basılmış olan 80 kitabı, çıkardığı dergiler, dergilere yazdığı bütün başyazılarının incelendiği raporda, FETÖ'nün nasıl bir söylem kullandığı ve bu söylemin İslami açıdan ne tür sorunlar taşıdığı bütün yönleriyle anlatılıyor.

Batıni ve Haşhaşilere karşı İmam Gazali'nin mücadelesi ne anlam ifade ediyorsa FETÖ'ye karşı yapılan bu çalışmanın da o anlamı ifade ettiğini belirten Görmez, FETÖ'nün vaazlarını, kitaplarını ve dergilerini inceleyen Din İşleri Yüksek Kurulunun, örgütün sızma hareketinin arka planını ortaya çıkardığını söyledi.

Görmez, "Görev süremin son günlerinde olsam da çocuklarını bu örgüte kaptıranlara Diyanet'in gecikmeli bir son görevi olduğunu düşünüyorum. Diyanet İşleri Başkanlığı bütün dünyadaki kurumlarla da bu çalışmayı paylaşmak zorundaydı. FETÖ örgütlü bir din istismarı hareketidir. Din İşleri Yüksek Kurulumuzun yaptığı bu çalışma artık geçmiş için değil, geleceğimiz için önem arz etmektedir. FETÖ terör örgütü bunlardan biridir. Bu sebeple konuşmalarını, kitaplarını ve dergilerini inceleyen Din İşleri Yüksek Kurulu, söz konusu hareketin sızma planını ortaya çıkarmıştır. Sızıntı dergisi bir derginin değil, bir hareketin ve metodun adıdır. Sadece kurumlara, devletlere bir sızma hareketi değil, düşüncelere, inançlara, kalplere bir sızma hareketidir." dedi. 

Kategori: POLİTİKA
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-