Ankara'da Afrin Hareketliliği!

Ankara'da Afrin hareketliliği yaşanıyor. Erdoğan başkanlığında Beştepe'de toplanan güvenlik zirvesinde, kırmızı dosya dikkat çekti. 30 Ocak'ta ise Milli Savunma Bakanı, Meclis'i bilgilendirecek.

Ankara'da Afrin Hareketliliği!


Türk Silahlı Kuvvetleri'nce, Suriye'nin kuzeybatısındaki Afrin bölgesinde terör örgütleri PYD/PKK ve DEAŞ'a yönelik başlatılan Zeytin Dalı Harekatı ile harekatı 4. gününde. Operasyonda terör örgütünün sınır hattındaki tüm iletişimi kesildi. Şu ana kadar 18 nokta terör örgütünden temizlendi. Ankara'da da Afrin hareketliliği yaşanıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığındaki güvenlik zirvesi Beştepe'de toplandı. 30 Ocak'ta ise Milli Savunma Bakanı, Meclis'i Afrin harekatı kapsamında bilgilendirecek

ERDOĞAN GÜVENLİK ZİRVESİNİ TOPLADI, KIRMIZI DOSYA DİKKAT ÇEKTİ

Güvenlik Değerlendirme Toplantısı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde başladı. Erdoğan'ın önündeki kırmızı dosya dikkatlerden kaçmadı. Toplantının ana gündem maddesi Zeytin Dalı Harekatı. Operasyon kapsamında gelinen aşama ve izlenecek yol haritası Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başkanlığını yaptığı toplantıda masaya yatırılacak.

MİLLİ SAVUNMA BAKANI BİLGİLENDİRME YAPACAK

Hükümet, Afrin'de yürütülen Zeytin Dalı harekatına ilişkin 30 Ocak'ta Meclis'i bilgilendirecek.

Haftaya salı günü Genel Kurul'da Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli bilgilendirme yapacak.

Kategori: GÜNDEM
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal
-