Van Büyükşehir Belediyesinden yangın söndürme eğitimi
Van Büyükşehir Belediyesi, Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi öğrencilerine yönelik yangın söndürme eğitimi verdi.
Van Büyükşehir Belediyesinden yangın söndürme eğitimi

Haberin galerisi için tıklayın!

Van Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı, Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi öğrencileri ve personeline yönelik yangın eğitimi vererek uygulamalı tatbikat gerçekleştirdi.

Önce teorik eğitim veren itfaiye erleri daha sonra okul bahçesine inerek öğrencilerle kısa bir tatbikat yaptı.

Özellikle yangın tüpünü kullanma ve yangın söndürme tekniklerini anlatan itfaiye erleri öğrencilerin meraklı bakışları arasında yaktıkları ateşi söndürdü.

Konuya ilişkin bilgi veren İtfaiye Daire Başkanı Abdulilah Arvas, başkanlık olarak kurum içi eğitimlerin yanı sıra eğitim kurumlarında da hem teorik hem de uygulamalı eğitimler verdiklerini söyledi.

Arvas, “Valimiz ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekilimiz Sayın Murat Zorluoğlu’nun özellikle dezavantajlı vatandaşlarımıza ve özel öğrencilerimize yönelik hassasiyetini biliyoruz. Bu kapsamda resmi kurumlarımız ve çok sayıda okulumuzda eğitim ve tatbikat yaptık. Bu çalışmalarımız inşallah düzenli periyotlar halinde devam edecek. Bugün de ekiplerimiz, Yeni Yaşam Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nin öğrenci ve eğitmenlerine yönelik bir eğitim çalışması gerçekleştirdi. Çalışmada emeği geçenlere teşekkür ediyoruz” dedi. (İLKHA)

Kategori: EĞİTİM
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-