Erdoğan'dan Bu Rezalete Son Verin!
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, göreve başladıktan sonra Erdoğan'dan aldığı ilk talimatı açıkladı: Allah aşkına şu Bursa'daki kentsel dönüşüm rezaletine son verin.
Erdoğan'dan Bu Rezalete Son Verin!

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, "Cumhurbaşkanımız, görevi vermesinin ardından ilk olarak 'Allah aşkına şu Bursa'daki kentsel dönüşüm rezaletine son verin' dedi. Doğanbey'in çok konuşulmasından dolayı oluşmuş kötü algı var." değerlendirmesinde bulundu.

KENT KONSEYİ TOPLANTISINDA KONUŞTU

Başkan Aktaş, Merinos Atatürk Kongre Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen "Bursa Kent Konseyi Genişletilmiş Yürütme Kurulu Toplantısı"nda yaptığı konuşmada, herkesin bu kente ödemesi gereken borçları olduğunu aktardı.

ERDOĞAN'DAN ALDIĞI İLK TALİMAT: KENTSEL DÖNÜŞÜM REZALETİNE SON VERİN

Kentin trafik ve kentsel dönüşüm gibi başlıca sıkıntıları olduğunu ifade eden Aktaş, şunları kaydetti:

"Ben iz bırakmak, güzel işler yapmak, kimisinin kardeşi, kimisinin abisi olmak istiyorum. Bu şehri gerçekten çok seviyorum. Bu şehirde yaşamak, zaten mutluluktur. Bunun yanında yerel sorumluluğumuz da var. Hepimiz Bursa'da yaşıyoruz. Sürekli konuşulan konular var. Bu konularda trafik ve ulaşım, en başta yer alıyor. Kentsel dönüşüm ve aksaklıklar da konuşuluyor. Üçüncü madde ise yeşil Bursa'nın giderek yok olması. Hep 40-50 sene önceki Bursa özleniyor. Kentsel dönüşüm, 2-3 aydır durdu. Farklı bir konsepte geçiliyor. Cumhurbaşkanımız görevi vermesinin ardından ilk olarak, 'Allah aşkına şu Bursa'daki kentsel dönüşüm rezaletine son verin' dedi. Doğanbey'in çok konuşulmasından dolayı oluşmuş kötü algı var. Şehirler, sabahtan akşama oluşan yerler değildir. Şehirlerin de dili ve ömrü vardır."

Kategori: POLİTİKA
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-