Sağlık Müdürlüğünde devir teslim töreni

​Sağlık Bakanlığınca Van İl Sağlık Müdürü olarak atanan Op. Dr. Nevzat Akdoğan görevi Dr. Ergün Yanmaz’dan devraldı.

Sağlık Müdürlüğünde devir teslim töreni


Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile Sağlık Bakanlığının merkez ve taşra teşkilatı değiştirilerek yeni görev tanımları belirlendi. Taşra teşkilatlarında Kamu Hastaneleri Birlikleri Genel Sekreterlikleri ve Halk Sağlığı Müdürlükleri, İl Sağlık Müdürlükleri altında tek çatıda toplandı.

Tunceli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri iken Op. Dr. Nevzat Akdoğan, Van İl Sağlık Müdürlüğü'nde düzenlenen devir teslim töreni ile görevini Dr. Ergün Yanmaz’dan devraldı.

Yaklaşık iki buçuk yıl boyunca Van İl Sağlık Müdürü olarak görev yapan Yanmaz, "Görev yaptığım süresince sağlık alanında yeni yaptırımlar ve sağlık hizmetlerimizi en iyi şekilde ekip arkadaşlarımla yerine getirmeye çalıştık. Bu anlamda sağlık bakanlığımızca sağlıkta dönüşüm süreci ile önemli bir noktaya geldik sağlık hizmetlerinin bundan sonra da Sağlık Müdürümüz olarak atanan Sayın Op. Dr. Nevzat Akdoğan devrettim kendisine de teşekkürlerim sunuyorum." dedi.

Göreve yeni atanan Op. Dr. Nevzat Akdoğan ise Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile Sağlık Bakanlığının merkez ve taşra teşkilatını değiştirilerek yeni görev yerinin Van olduğunu söyledi.

Akdoğan, "Makamlar gelip geçicidir, biz hizmet için buradayız. Bu vesileyle sağlıkta dönüşüm noktasında görüyoruz ki Van ilimizde önemli bir noktaya gelerek bölgeye hizmet vermekte Biz sağlık çalışanları olarak üzerimize düşen neyse onu yapacağız, Türkiye’nin neresinde olursa osun Bu ülkenin vatandaşı olan herkesin sağlığı bize emanet. Milletimizin sağlığı bize emanet olduğu gibi Devletimizin bize verdiği bu görevi en iyi şekilde yerine getirmelidir. Sağlık hizmetlerinin bundan sonra da ilimizde artarak devam etmesi için çalışmalarımız devam edecek dedi. Dr. Ergün Yanmaz'a şimdiye kadar yaptığı başarılı çalışmalardan dolayı teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı. (İLKHA)

 

 

 

Kategori: GÜNDEM
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal
-