Van'da "Z Kütüphane" öğrencilerin hizmetine açıldı
Van İpekyolu Belediyesi tarafından ilçede hayata geçirilen Zenginleştirilmiş Kütüphane (Z Kütüphane) öğrencilerin hizmetine açıldı.
Van'da

Haberin galerisi için tıklayın!

Van'da İpekyolu Belediyesi tarafından 3 aylık bir proje çalışması olan zenginleştirilen Z Kütüphanesi’nin ilki Mimar Sinan İlk ve Ortaokulunda hizmete açıldı. İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkanvekili Cemil Öztürk, 9 okulda daha Z Kütüphanesi çalışmalarının olduğunu belirtti.

Z Kütüphanenin açılışına katılan Öztürk, okuldaki öğretmen ve öğrenciler tarafından çiçeklerle karşılandı. Açılış öncesi bir konuşma yapan Öztürk, “Biz aslında zenginleştirilmiş kütüphaneyi öğretmenler günü hediyesi olarak 24 Kasım’a denk getirmiştik. Ancak bugüne kısmetmiş. Ben buradan öğretmenler gününü kutluyorum. Şehit olan, görevleri başında vefat eden, depremden dolayı şehit olan öğretmenlerimiz var. Ben buradan onlara rahmet diliyorum.” şeklinde konuştu.

9 okulda daha Z Kütüphanesi açmayı planladıklarını dile getiren Öztürk, “Bugün Z kütüphanesi açılışının ilkini gerçekleştiriyoruz. 9 okulumuzda Z Kütüphanesi çalışmamız var. Bu çalışmalar aralık ayı sonunda bitmiş olacak. İpekyolu Belediyesi olarak okullara, eğitime katkımız devam edecek. Biz neticede kaymakamız ama elimizde imkân olduğu sürece eğitime destek vereceğiz. Biz belediyenin imkanlarını eğitim için seferber ediyoruz. Eğitim bizim önceliğimiz. Çocukların eğitilmesi, topluma kazandırılması, iyi bir nesil ortaya çıkması bizim önceliğimiz olduğu için, belediyenin imkan ve fırsatlarını okullarımız, öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz için kullanıyoruz.” diye konuştu.

İpekyolu Belediyesi olarak eğitime katkı sunmaya devam edeceklerini dile getiren Öztürk, “Kısa bir sürede 30 okulumuzun bahçesinde çocuk parkı yaptık. Merkezden 60 kilometre uzaklıktaki kırsal mahallelerin okulların bahçesinde İpekyolu Belediyesi’nin parklarını görebilirsiniz. Merkezde de yine 14 anaokulumuzun bahçesinde çocuk parkları yaptık. Yaz dönemi boyunca 20’ye yakın okulumuzun bahçesinde asfalt çalışması yaptık. Mahallelerimizde kilit taşı çalışması yaptık. Yine olarak devam eden semt sahası çalışmamız var. Okul bahçeleri çocuklarımızın, gençlerimizin kullandığı mekanlar ve korunaklı mekanlardır. Bu yüzden 15 okulumuza semt sahası kazandıracağız. Bizim için okumak, ilim edinmek, bilgiye ulaşmak, kitapla kendimizi geliştirmek, ülkemizin ve toplumumuzun hak ettiği yerde olması için belediye ve kaymakamlık olarak çabalamaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Van İl Milli Eğitim Müdürü Kıyasettin Kırekin, İpekyolu İlçe Milli Eğitim Müdürü Şükrullah Yavuzer ile öğretmen ve öğrencilerin katıldığı açılış programı kurdele kesiminin ardından sona erdi. (İLKHA)

Kategori: GENEL KÜLTÜR
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal
-