AÖF sınavı yarın başlıyor

Açıköğretim Fakültesi güz dönemi ara sınavı yarın başlıyor.

AÖF sınavı yarın başlıyor


Açıköğretim Fakültesi (AÖF) öğrencileri için güz dönemi ara sınavı 25-26 Kasım 2017 tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Sınav giriş belgeleri

Öğrenciler, https://aof.anadolu.edu.tr/anasayfa/default.aspx  adresinden "Öğrenci Otomasyonu" sayfasına girip, T. C. kimlik numarası ya da e-posta adresi ile şifrelerini yazarak sınav giriş belgelerini görüntüleyebilirler.

Sınavla ilgili önemli hatırlatmalar

AÖF tarafından yapılan açıklamada, sınavla ilgili hatırlatmalara yer verildi.

Buna göre; sınava gireceğiniz binayı sınavdan en geç bir gün önce görmeniz yararınıza olacaktır.

- Sınava girebilmeniz için gerekli olan "Sınav Giriş Belgesi" ve "Fotoğraflı ve Onaylı Kimlik" (Fotoğraflı ve soğuk damgalı nüfus cüzdanı, sürücü belgesi, süresi geçerli pasaport) belgelerinizi sınava gitmeden önce mutlaka hazırlayın.

- Sınava girebilmeniz için gerekli belgeler dışında yanınızda kâğıt, kitap, defter, not ve benzeri hiçbir doküman; cep telefonu, bilgisayar, tablet, telsiz, kamera vb. hiç bir iletişim, depolama, kayıt ve veri aktarma cihazı; ruhsatlı veya resmi amaçlı olsa bile silah ve silah yerine geçebilecek hiç bir nesneye izin verilmemektedir.

- Sınav saatinden bir saat önce sınava gireceğiniz binanın kapısında hazır bulunun.

- Sınavın ilk 15 dakikası dolduktan sonra her ne sebeple olursa olsun hiçbir öğrenci sınava alınmamaktadır.

- Sınavda yapacağınız işaretlemeler ve yazacağınız yazılar için yanınızda koyu yazan siyah kurşun kalem ve iz bırakmayan silgi bulundurunuz.

- Cevap kâğıdı üzerine test grubunuzu (kitapçık türünü) (A, B, C, D) kodlamayı unutmayınız. Test grubunu (kitapçık türünü) (A, B, C, D) kodlamayan veya birden fazla kodlama yapan öğrencilerin sınavları geçersiz sayılacaktır.

- Sınavda hesap makinesi kullanabilirsiniz ancak kullanacağınız makinede alfabetik tuş takımı (A, B, C, …) ve program yapılmasına, saklanmasına, çalıştırılmasına imkân veren EXE, STORE, RUN ve benzeri tuşlar bulunmamalıdır. Aksi takdirde sınavınız geçersiz sayılacaktır.

- Resmi kıyafetle (kıtalarından izinli er ve erbaşlar haricinde) sınava giremezsiniz.

- Sınav değerlendirilirken doğru cevaplarınızın sayısından yanlış cevaplarınızın sayısının dörtte biri düşülecek ve kalan sayı sınavla ilgili ham puanınız olacaktır. Bu nedenle hakkında hiçbir fikriniz olmayan soruları boş bırakınız. Ancak soruda verilen seçeneklerden birkaçını eleyebiliyorsanız kalanlar arasında doğru cevabı kestirmeye çalışmanız yararınıza olabilir. (İLKHA)

Kategori: EĞİTİM
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal
-