Enflasyon Tek Haneye İnecek
Ekonomi zirvesinde konuşan Başbakan Yardımcısı Şimşek, "Piyasalarda son dönemde ciddi dalgalanma var. Fakat yaşanan bu sorunlar geçici. Enflasyon eninde sonunda tek haneye indirilecek" dedi.
Enflasyon Tek Haneye İnecek

Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, İstanbul'da düzenlenen ekonomi zirvesinde yaptığı konuşmada önemli mesajlar verdi. Şimşek, "Türkiye piyasalarında son dönemde ciddi dalgalanma var. Fakat yaşanan bu sorunlar geçici. Enflasyon eninde sonunda tek haneye indirilecek" dedi.

"TÜRKİYE DIŞ ŞOKLARLA KARŞI KARŞIYA"

Ümit ediyorum ki bugün çok verimli paneller üzerinde Türkiye sorunları tartışılacak. Her zaman olduğu gibi kısa bir sunum yapmak istiyorum Dünya ekonomisi kısa vadede toparlanma içerisinde. Orta ve uzun vadede çok ciddi sorunların olduğu bir gerçek. Fakat Türkiye piyasalarında ciddi dalgalanmalar var. Bunları iyi anlamak ve sakin bir şekilde paniklemeden resmi doğru okumak çok önemlidir.
Türkiye son 15 yıla baktığınız zaman çok ciddi dış şoklarla karşı karşıya kaldı. Bu şokların hepsi şimdi sadece birer gözlem olarak duruyor. 2003 yılına giderseniz Amerika'nın Irak'a müdahalesi bizim tavrımız piyasalarda hatırlıyor musunuz? Çok önemli şok olarak görülüyordu.

Kategori: EKONOMİ
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-