Başbakan Yıldırım ABD'de önemli açıklamalarda bulundu
​Resmi temaslarda bulunmak üzere ABD'ye giden Başbakan Binali Yıldırım gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.
Başbakan Yıldırım ABD'de önemli açıklamalarda bulundu

Başbakan Binali Yıldırım, resmi temaslarda bulunmak üzere ABD'nin başkenti Washington'a gitti. Burada önemli açıklamalarda bulunan Yıldırım, FETÖ iadesi için gereğinden fazla belge sunulduğunu, yeni belge verilmesine gerek duyulmadığını söyledi. Yıldırım ayrıca, Devlet Bahçeli'nin seçim barajıyla ilgili teklifine ilişkin de açıklama yaptı.

Başbakan Yıldırım ABD ile yaşanan vize krizine ilişkin olarak, günde 400 vize yerine 100 vize verileceğini söyledi.

ABD ile ciddi sorunların olduğunu söyleyen Yıldırım, "Amerika ile ilişkilerimizin mükemmel düzeyde olduğunu söylememiz doğru olmaz. Ciddi sorunlarımız var. Bu sorunların artık geride bırakılması, geleceğe odaklanılması yönünde düşüncelerimizi muhatabımıza aktaracağız." dedi.

Başbakan Yıldırım Fethullah Gülen'in adesiyle ilgili şunları söyledi: "(FETÖ elebaşı Gülen'in iadesi talebi) Bizim tarafımızdan bütün her şey, eldeki bütün bilgiler, belgeler gönderildi. Bu bakımdan yeni bir belge sunma ihtiyacı yok. Gereğinden fazla da belge sunuldu diyebilirim. Bundan sonra beklentimiz, Amerika Birleşik Devletleri'nin ilgili makamlarının harekete geçmesidir."

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin seçim barajıyla ilgili yüzde 10'luk teklifini de değerlendiren Yıldırım, "Bu konular diğer partiler tarafından gündeme getirilirse biz de gayet tabii ki her türlü öneriyi birlikte oturur, değerlendiririz. Artılarıyla, eksileriyle değerlendirir, karar veririz. Yani tek başımıza değiliz ki 'kalksın, artsın, eksilsin' demek çok anlamlı olmaz." şeklinde konuştu. (İLKHA)

Kategori: POLİTİKA
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-