Engelliler için konuşan sinyalizasyon sistemi kuruldu
Van Büyükşehir Belediyesi tarafından kent merkezinde trafiğin yoğun olduğu güzergâhlara engelliler için konuşan sinyalizasyon sistemi kuruldu.
Engelliler için konuşan sinyalizasyon sistemi kuruldu

Haberin galerisi için tıklayın!

Engelli vatandaşların trafikte daha rahat ilerleyebilmesi ve daha güvenli hareket etmelerini sağlayabilmek için Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire başkanlığı tarafından çalışma başlatıldı.

Yapılan çalışma ile birlikte Beşyol, Hacıbekir, İkinisan, Uzun Sokak, Kazım Karabekir Kız Meslek Lisesi, İskele Caddesi kavşağı ile yaya ve üst geçitlerin bulunduğu alanlara konuşan sinyalizasyon sistemi kuruldu.

Bununla birlikte trafik ışıkları, yaya yolları, engelli rampaları ve hissedilebilir yürüyüş bantları da yapılarak yenilendi.

Uygulamayı kentin birçok noktasında hayata geçirdiklerini ifade eden Genel Sekreter Yardımcısı Fazıl Tamer "Engelli vatandaşlarımızın kentte daha iyi hareket etmeleri için her türlü çalışmayı yapıyoruz. Yapılan çalışmalarla birlikte cadde ve sokaklardaki kaldırımlara engelli rampaları ve konuşan sinyalizasyon sistemi yaptık. Bu alandaki çalışmalarımız da devam edecek." dedi. (İLKHA)

Kategori: SAĞLIK ve YAŞAM
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-