5 yıllık konteyner çileleri son buldu!
Van’da eşinin cezaevine girmesi üzerine beş yıldır konteynerde yaşayan Aycan Bulgun’un imdadına büyükşehir belediyesi yetişti.
5 yıllık konteyner çileleri son buldu!

Sosyal belediyecilikte önemli hizmetlere imza atan Van Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı, kentte yardıma muhtaç vatandaşlara ulaşma çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda sosyal hizmet uzmanlarınca İpekyolu İlçesi Selimbey Mahallesi'nde tespit edilen Bulgun ailesi için harekete geçildi. 5 yıldır 20 metrekarelik konteynerde yaşam mücadelesi veren 4 kişilik aileye büyükşehir belediyesince bir daire kiralandı. Aile konteynerde yaşadığı zorlu 5 yılın sonunda sıcak bir yuvaya kavuşmanın mutluluğunu yaşadı.  

Üç çocuğuyla birlikte konteynerde yaşam mücadelesi verdiğini belirten Aycan Bulgun, “5 yıldır konteynerde kalıyorum. Eşim tutuklu. Konteynerde zor şartlarda yaşam mücadelesi veriyorduk. Ben de büyükşehir belediyesine başvurdum. Allah onlardan razı olsun. Yardımcı oldular. Bana bir ev imkanı sağladılar. Kiramı onlar karşılıyor” dedi.

Van Büyükşehir Belediyesi’nin sayesinde soğuk kış gecelerinden kurtulduğunu kaydeden Anne Bulgun, “Elektrikler falan kesiliyordu. Konteynır damlıyordu. Gece yarılarında sular içinde kalıyorduk. Çocuklarım derslerine çalışamıyorlardı. Elektrikler kesildiğinde komşularımıza gidip ders çalışıyorlardı. Çok zorluk yaşıyorduk. Allah Belediye yetkililerinden razı olsun. Şu an çok mutluyum. Yeni evime geçtim Allah emeği geçenlerden razı olsun” diye konuştu.

Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı yetkilileri ise kış aylarında da ailenin yanında olacaklarını ifade ederek, aileye kömür verilmesi için de çaba harcayacaklarını ifade ettiler.

 

Video için tıklayın...https://yadi.sk/i/9Pl6me9u3NnGnB

 

Kategori: SAĞLIK ve YAŞAM
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-