Van’da dilenci ve seyyar satıcılara yönelik işlem
Van Büyükşehir Belediyesi kent genelinde dilencilik ve seyyar satıcı sorununu ortadan kaldırmak için çalışmaları devam ediyor.
Van’da dilenci ve seyyar satıcılara yönelik işlem

Haberin galerisi için tıklayın!

Zabıta Dairesi Başkanlığı’na bağlı zabıta ekipleri ana caddelerde ve ışıklarda dilencilik yaparak trafiği tehlikeye atan ve vatandaşların duygularını istismar eden dilenciler ve seyyar satıcılarla ilgili uygulama yaptı.

Sabah 08.00’den gece 22.00’ye kadar denetimlerini sürdüren zabıta ekipleri haksız kazanç sağlayan dilencileri tek tek toplayarak zabıta merkezine götürdü. Haklarında cezai işlem uygulanan dilencilere uyarıda bulunuldu. Ayrıca market önlerinde satış yapan, yol kenarlarına tezgah kuran, mahalle aralarında çalışan seyyar satıcılarla ilgili de mücadele eden zabıta ekipleri, kayıt dışı satış yaparak ekonomik kayıplara neden olan ve sağlıksız ortamda ürün satan seyyar satıcılara müsaade edilmeyeceğini belirtti.

Kentte dilenci sayısında büyük bir artış yaşandığını da belirten zabıta yetkilileri, özellikle yabancı uyruklu dilencileri engellemek için İl Göç İdaresi ile birlikte çalışarak istismarcılara geçit vermeyeceklerini söyledi. (İLKHA)

Kategori: SAĞLIK ve YAŞAM
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-