Van’da “Kurban Sağlık Timi” oluşturuldu
Van’da ilk defa oluşturulan “Kurban Sağlık Timi” bayram süresince hayvan satış ve kesim alanlarında görev yapacak ve vatandaşa önemli bilgiler sunacak.
Van’da “Kurban Sağlık Timi” oluşturuldu

Van Büyükşehir Belediyesi İşletme ve İştirakler Daire Başkanlığında görevli 8 veteriner hekim kurban bayramı öncesi ve bayramda hayvan satış ve kesim yerlerinde çalışacak. Özel olarak oluşturulan “Kurban Sağlık Timi”, belirlenen noktalarda vatandaşa sağlıklı kurban kesimi ile ilgili önemli bilgiler sunacak. 7 gün boyunca hizmet verecek olan tim, önce sağlıklı kurban alınması noktasında vatandaşlara yardımcı olacak, ardından da kurban kesilmesi ve sağlıklı et tüketilmesini sağlayacak.

İşletme ve İştirakler Dairesi yetkilileri tarafından “Kurban Sağlık Timi”nin ilk defa bölgede hizmet verdiği belirtilerek, vatandaşın kurbanlık alırken sağlıklı ve İslami şartlara uygun hayvan seçmesini sağlamak ve kurbanlıkların sağlıklı bir şekilde kesilerek tüketilmesinin amaçlandığı ifade edildi.

Ayrıca çalışmanın bir diğer hedefinin ise Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca yasaklanan düve satışı ve kesiminin önüne geçmek olduğu kaydedildi. (İLKHA)

Kategori: SAĞLIK ve YAŞAM
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-