VAN’DA DAMATSIZ BİR DÜĞÜN
Yusufi kardeşimizin bu düğünü, ona zulmeden düşmanlarının yüzüne kahredici bir tokat, bu zulme sessiz kalıp, son vermeyen şimdiki hükümet idarecilerinin yüzüne de kara bir leke olmuştur.
VAN’DA DAMATSIZ BİR DÜĞÜN

Özellikle yaz aylarında her gün onlarca Vanlı hemşerimiz evlenir ve şehrimizde yeni yuvalar kurulur. Bu gayet doğal süregelen bir durum olmuştur. Hepsine de Allah’ın rızasına uygun, mutlu bir hayat diliyorum. Genellikle de hiçbir yazar, yapılan düğün ve evlilikleri köşesine taşımaz. Ama İsmail kardeşimin durumu da evliliği de farklı olduğundan, sizlere köşemde kendisi ve bu hafta sonu yaptığımız düğününden söz edeceğim. 

İsmail Balka, ailece dindar İslami hassasiyet sahibi Vanlı bir hemşerimizdir. Kendisi doksanlı yıllardan iki binli yıllara kadar, çocuklarımızın dindar ve topluma faydalı, hayırlı bireyler olmaları için camilerde çocuklara Kur-an ve ahlaki dersler verdi. O dönem İslami camia ve şahsiyetlere yönelik yapılan 28 Şubat darbesinden İsmail kardeş de payına düşeni aldı ve on binlerce Müslüman gibi yukarıda saydığım hayır faaliyetlerinden dolayı Ergenekon ve Fetö eliyle tutuklanıp, ağır işkenceler altında alınan ifadesinin ardından, sözde mahkemeye çıkarılıp, müebbet hapse mahkûm edildi. Gariptir ki kendisi hakkında o ucube cezayı veren mahkeme heyetinde bulunan 3 hâkimden 2 tanesi şimdi Fetö örgütünden dolayı cezaevinde yatmaktalar.

İsmail kardeşimiz Ergenekon ve Fetö’cülerin komploları yüzünden 17 senedir cezaevindedir. Şimdi Diyarbakır cezaevinde ama o başka mahkûmlar gibi yatmamaktadır. Bilakis kendileri, zamanlarını Rablerinin razı olacağı ilim ve ibadetle geçirmekteler.

İsmail kardeş, İslami davanın yiğit bir neferi olarak bugüne kadar İslami sorumluluğunu büyük bir fedakârlıkla yerine getirdi.

İşte, kendisi gibi İslam’ın ancak fedakârlıkla yaşanması gerektiğine inanan bir bacımız, bu İslam fedaisiyle evlenmeyi kabul etmiş. Her ikisini de tebrik etmek adına, bu hafta sonu düğünlerine iştirak ettim. Medrese-i Yusufiye'de bulunan İsmail kardeşimiz kendi düğününde yoktu. İlk defa damatsız bir düğün gördüm. Emin olun hayatımda çok düğüne iştirak ettim ama bu düğün kadar hiçbir düğünde, bunca farklı güzel duygular yaşamamıştım.

Yusufi kardeşimizin bu düğünü, ona zulmeden düşmanlarının yüzüne kahredici bir tokat, bu zulme sessiz kalıp, son vermeyen şimdiki hükümet idarecilerinin yüzüne de kara bir leke olmuştur.

İsmail kardeşimiz ve İslami dava uğrunda komplolarla haksızlıklara uğratılan on binlerce arkadaşı zindanlara atıldı. Onlara bu kötülüğü yapan İslam düşmanı Ergenekoncular ve Fetöcüler bu Müslümanların yok olacaklarını zannettiler. Ama yanıldılar ve bugün kahroluyorlar. Kahrolsun Mustazaf Müslümanların düşmanları.

Kategori: SAĞLIK ve YAŞAM
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-